מחול פורק עול

מחול פורק עול

79
מחיר לפני הנחה: 98
החיסכון שלך: 19 (19%)
נותרו מוצרים במלאי
+

Minimum quantity for "מחול פורק עול" is 1.

נותרו מוצרים במלאי
שתפו מוצר

תיאור

מחול פורק עול
מחול במה אירופי עכשווי והמשאב המשותף
מאת רמזי ברט
מחול פורק עול בוחן את עבודתם של אמני מחול עכשווי פרוגרסיבי באירופה מאמצע שנות התשעים ועד 2015. באמצעות הצבתם בהקשר ההיסטורי והפוליטי של הנאו-ליברליזם ומדיניות הצנע, הוא טוען שאמנים אלו פיתחו גישה אתית-אסתטית המשתמשת בפרקטיקות מחול כאתרי התנגדות לאידיאולוגיות שולטות, וכי עבודתם מעידה על התעקשות על דרכים אלטרנטיביות לחשוב ולחיות. בתגובתם למתקפה הבלתי פוסקת מצד הנאו-ליברליזם על הערכים הרדיקליים העומדים בבסיס עבודתם, אמנים אלה מכירים בכך שהם חולקים בפועל משאב של מאגר משותף. כך, שעה שהמחול העכשווי נהפך לשוק מסחרי, הם, לעומת זאת, מעריכים את המידה שבה הוא מתפקד כמשאב משותף. עבודות המבצעות זאת, טוען הספר, פורקות את עול המחול.
הספר נפתח בדיון על המחול בזיקה לנאו-ליברליזם ולפוסט-פורדיזם ומציע לאחר מכן ניסוח של אתיקה-אסתטיקה כוריאוגרפית, המבוססת בייחוד על עבודתו של עמנואל לוינס ועל עיבודה בידי מוריס בלאנשו. הוא גם חוקר אתיקה מנקודת המבט של תיאוריית ההיפעלות, על בסיס עבודתם של ארין מאנינג ובריאן מסומי. הרעיונות הפילוסופיים האלה מנחים קריאות צמודות של עבודות משנות התשעים והאלפיים מאת שני דורות של אמני מחול הפועלים באירופה: של ז'רום בל, ג'ונתן בארוז, לה ריבוט וקסבייה לה רואה, שהחלו להציג עבודות בשנות התשעים; ושל אמנים שהחלו להופיע בשנות האלפיים, לרבות פביאן ברבה, פוסטן לינייקולה, איוונה מולר וניקולינה פריסטש. הסוגיות הנבחנות כוללות מחול וחיים חסרי יציבות, כוריאוגרפיה של ידידות, ביצועים מחודשים, הווירטואלי במחול וחווייתו של רקדן במהפכה המצרית. מחול פורק עול מציע דרכים חדשות להבנת עבודות מחול אירופיות עכשוויות מהזמן האחרון באמצעות חיבורן  להקשרים החברתיים, הפוליטיים והתיאורטיים שלהן.
רמזי ברט הוא פרופסור להיסטוריית המחול באוניברסיטת דה מונפורט בבריטניה. הוא נמנה, לצד סוזן פוסטר, עם העורכים המייסדים של Discourses in Dance. מאז 2008 הוא מרצה אורח קבוע בבית הספר P.A.R.T.S. שבבריסל. בשנים 2013-2014 הוא ערך עם פרופסור קריסטי אדר פרויקט מחקר בן שנתיים על אודות המחול הבריטי והדיאספורה האפריקאית, שנחתם בתערוכה במוזיאון הבינלאומי לעבדוּת בליברפול.
מאנגלית: ניב סבריאגו
עריכה מדעית: רן בראון, גבי אלדור, איריס לנה, יעל ונציה
336 עמודים
אסיה הוצאה לאור בשיתוף עם מועצת הפיס לתרבות ולאמנות
עיצוב ועימוד: נדב שלו

תגיות

פידבקים

עדיין לא נכתבו חוות דעת למוצר

כתבו פידבק

אודות החנות

מפעיל החנות
אסיה
טלפון
050-7400317
כתובת
חשמונאים 22 רמת השרון
אזור
רמת השרון
שעות פתיחה
בתאום טלפוני בלבד

שילוח

אפשרויות שילוח
משלוח באמצעות שליח בארץ - ₪50
משלוח בדואר רשום - ₪20
משלוח לחו"ל - ₪35
משלוח רגיל בדואר - ₪9
איסוף עצמי
מדיניות משלוחים
דמי משלוח בדואר מצוינים לצד כל כותר המופיע באתר. ההזמנות מטופלות בתוך 24 שעות מרגע קבלתן, למעט שבתות וחגים.

מדיניות החנות

מדיניות החזרות
ניתן להחליף כל מוצר בתוך 14 יום.
מדיניות תשלומים
ניתן לשלם בכרטיסי אשראי באמצעות חשבון PayPal. באמצעות ביט, או באמצעות המחאה בטלפון: 050-7400317

אפשרויות תשלום

מוצרים מאותה חנות

גברים מסבירים לי דברים
20% הנחה
94 75

מוצרים דומים מרחבי המרקט

גברים מסבירים לי דברים
20% הנחה
94 75

מוצרים דומים מרחבי המרקט

גברים מסבירים לי דברים
20% הנחה
94 75