סוד ההצלחה שלי: Babytogo

2 בפברואר, 2014

סובלת מהתמכרות לרכישות במרקט. כרמית קליין, Babytogo

שמי כרמית קליין, אני בת 36, אמא לאריאל (7) ורננה (4), נשואה לאייל וגרה ביבנה. את דרכי בעולם היצירה התחלתי בחדר התלבושות של בית הספר הגבוה למחול בלונדון, שם בזמן לימודיי לתואר ראשון עבדתי למחייתי בתיקון וגיהוץ תלבושות לתיאטרון. עוד לפני כן כילדה תמיד עסקתי בתחומי היצירה הרבים, את כל טכניקות הסריגה למיניהן למדתי ועודני לומדת מסבתא.

אחרי שני עשורים של התעסקות ועשייה אינטנסיביים בתחום המחול וזליגה לעיסוק בתחומים שונים (הידרותרפיה, ייעוץ פנג שוואי ואפילו ביקורת מסעדות), הרגשתי שמחכה לי שינוי מהותי יותר בפינה והוא אכן קרה עם לידת בתי הבכורה.

Babytogo נולד יחד עם אריאל, כשיש מאחוריו רעיון ערכי והוא: להיות אמא משמעותית ונוכחת ובמקביל גם אמא מפרנסת. ברגע שהרגשתי שלמה עם המוצרים שלי והאמנתי בעצמי מספיק התחלתי גם להוציא את מוצרי לאור ולמכור אותם.

להיות אמא משמעותית ונוכחת ובמקביל גם אמא מפרנסת. Babytogo

אני חושבת שמה שמרומם עסק או מפיל אותו הוא יחס. יחס בלתי אמצעי וחברי, טיפול מהיר בבעיות, מענה לשאלות (גם אם נשאלו עשרות פעמים), כי כל צרכן בסופו של דבר לא רק קונה מוצר אלא גם שירות. את רוב זמני אני משקיעה במענה עקבי ללקוחות ותוך כך אני מרוויחה לא רק לקוחות חוזרים אלא גם חברים חדשים.

כשאת בעלת חנות וירטואלית ועליך גם ליצור וגם לצלם, לערוך, לשווק, לקדם, להיות פעילה ברשתות החברתיות, לנהל דף עסק, לארוז משלוחים וללכת לדואר, את נאלצת ללמוד די מהר לנהל את הזמן באופן יעיל ומאורגן, וכדי לעשות זאת תוכנית עבודה היא Must! מטרות, יעדים, תקציב ולו"ז לפני כל דבר. אולי זה נשמע קר ולא יצירתי במיוחד אבל דווקא תוכנית כזאת תאפשר לכל יוצר קצת יותר שקט נפשי וכפועל יוצא חופש יצירתי.

ניהול חנות אונליין מהווה לכאורה גורם המרחיק אותך מעט באופן רגשי מהלקוחות אבל דווקא אופי ההתנהלות בחנויות מסוג זה ובחנות שלי בפרט מאפשר לי לקיים דו שיח עם הלקוחות, פותח צוהר להכרת הלקוחות, העדפותיהם, אישיותם ודעותיהם בתחומים שונים. לא מעט לקוחות המזמינים ממני מוצרים בהזמנה אישית נשארים לקוחות נאמנים ולעיתים קרובות גם חברים.

אני מאוד אוהבת את העבודה השקטה מול המחשב, את העצמאות ויכולת הבחירה שיש לי לנהל את היום כפי שנוח לי. אחד החסרונות הבולטים של עבודה און ליין היא הזליגה האישית לחנויות אחרות והתמכרות לרכישות.

מה שאפשר לעשות עם שתי מסרגות. Baytogo

הדברים הפשוטים ביותר נותנים לי את הרעיונות הטובים ביותר

ההשראות האישיות שלי נובעות מנוסטלגיה לילדות של פעם, פשטות, הומור, מזג אוויר חורפי, אוכל טוב. אני שואבת השראה ויזואלית רבה מבלוגים, ספרי ומגזיני  craft למיניהם, ספרי קריאה ומוזיקה, ומהמשפט: "The simplest things give me the best ideas" של הצייר הספרדי-קָטַלני חואן מירו.

אני מאוד אוהבת שיתופי פעולה כל מי שמכיר אותי יודע שאני אוהבת לחלוק מידע ולא שומרת שפנים בכובע. הייתי שמחה לשתף פעולה דווקא עם יוצרים העוסקים בתחומים שונים משלי, למשל...עידן רייכל.

אם הייתי יכולה לחזור בזמן, הייתי מייעצת לי לרכוש כמה שיותר ידע בכמה שיותר תחומים ולהקיף את עצמך בכלים פרקטיים כמו ידע בצילום, עריכה, שפה, שיווק, עיצוב, חברים מהתחום, סבלנות ונאמנות עצמית.

לכניסה לחנות של כרמית, Babytogo, הקליקו כאן

קפצו לבקר בלוח האורח של כרמית בפינטרסט של מרמלדה מרקט כאן

תגובות למאמר:
marmelada