סוד ההצלחה שלי: PRIMITIVE

11 בינואר, 2015

סחר הוגן ואקולוגי. אורלי (למעלה) והבדים של Primitive 

שמי אורלי, אני בת 32, אמא לאליה, נודדת בעולם כבר 11 שנים במסעות מרתקים בין קהילות, תרבויות, כפרים, חוות וערים. לפני עשור בטיול קסום בקליפורניה נפתחתי לראשונה לאורח חיים אלטרנטיבי ושונה לחלוטין מכל מה שהכרתי. התוודעתי למושגים כמו סחר הוגן, מזון אורגני, אקולוגיה ופרמקלצ'ר (farm culture) והבנה עמוקה יותר על מבנה העולם ומהיכן מגיעים באמת המוצרים שאנחנו צורכים.

משם המשכתי לטייל במדינות עולם ״שלישי״, בהן אפשר עדיין לראות אנשים עוסקים במלאכות עתיקות, לובשים לבוש מסורתי ומשתמשים בכלים שעדיין נעשים בדרכים מסורתיות. 

במיוחד נמשכתי לאומנות שבטית שמשתמשת בחומרים מהטבע, ולטקסטילים שעדיין נטווים ביד מהקטיף, לליפוף החוט וטווית הבד ושימוש בצבעים טבעיים מצמחים. עלה בי רצון עז לעזור לשמר את המלאכות הנפלאות האלה, שמהר מאוד התחלפו במכונות ייצור, צבעים סינטטיים ומותגים. 

התחלתי ביצירת דברים מיוחדים לעצמי וכשהתחילה התעניינות מהסביבה (שהלכה וגברה) התחלתי לאט לאט לייצר עוד. החזון העיקרי שלי הוא לעזור להעלות את המודעות לייצור אתי אקולוגי ולהחזיר את המראה הטבעי, ובכך גם יותר את החיבור לטבע, לערכים ולאידיאולוגיה שהחומרים האלה מייצגים. היצירות שלנו הן שונות ושוברות את המראה המחוייט - הרבה אסימטריה, פרימות, טלאים וקרעים יוצרים מראה מיוחד של שילוב בין העולם העתיק למודרני. שבטיות מודרנית.

אני שואפת לעבוד כמה שיותר בשיתוף פעולה עם אירגונים חברתיים אקולוגיים וליצור פרויקטים חדשים שיתמכו ישירות באנשים, בכפרים קטנים, בשימור המלאכות העתיקות, בסחר הוגן, בהרמוניה עם האדמה.

״אנשים רוצים לחזור לאורח חיים הרמוני״. Primitive 

מה שהפך את החנות שלי למוצלחת הוא לדעתי הצורך העמוק של אנשים בחזרה לאורח חיים יותר שלו טבעי והרמוני. יש תנועה עולמית עצומה של ניו אייג', רוחניות, אקולוגיה, ואני ממש מרגישה את זה בכמות מסרים וההתעניינות שאני מקבלת. יש לחנות שלי פירגון עצום שמאוד הפתיע אותי בהתחלה.

קיבלתי את רוב ההשראה שלי ממסעותיי בעולם, מקהילות ואנשים מדהימים שפגשתי, מהתכנסויות של קהילת הריינבואו ברחבי העולם ובמיוחד מהמסעות שלי בצפון אמריקה והיכרות עם התרבות האינדיאנית. בנוסף נקראו בדרכי בכל העולם אינספור חנויות אקולוגיות /אורגניות /סחר הוגן וכו׳. 

האדם שהוא מקור ההשראה הגדול לבדים הוא מהטמה גנדי, שרוב הבדים שאני משתמשת בהם הם מאירגונים בהשראתו. אם הייתי יכולה לפתוח חנות הייתי מעצבת חנות מבמבוק, עץ, בוץ וחומרים טבעיים עם ריהוט ואווירה טבעיים מלאה באור ואנרגיה טובה... בכלל, הייתי רוצה לעצב כל מקום באוירה כזאת ! :)

בישראל המסע שלי רק מתחיל ואני מקווה לחלוק את החזון הזה גם כאן, במדינה שבה התחום הזה הוא עדיין ממש בתחילת דרכו.

לביקור בחנות של אורלי לחצו כאן

 

תגובות למאמר:
marmelada