שאלות נפוצות של מוכרים - חלק א' - הגדרות חנות, העלאת מוצרים לחנות ועריכת מוצרים

17 באוקטובר, 2018

 

הגדרות החנות

היכן יש לעדכן או לערוך את פרטי החנות שהוגדרו בהתחלה?

על מנת לעדכן או לערוך את פרטי החנות:

1. ודאו כי אתם מחוברים למרקט, בסרגל העליון צריך להופיע "החנות שלי". במידה ומופיע "היי, אורח", לחצו על "התחברות", והתחברו לחנות שלכם באמצעות המייל/שם משתמש והסיסמא שלכם.

2. לאחר שאתם מחוברים לחנות לחצו על תפריט "החנות שלי" ובחרו ב"הגדרות חנות". בעמוד זה ישנן 9 כרטיסיות שמכילות את כל הפרטים שהזנתם בחנותכם בעת ההקמה. אל תשכחו, לאחר שאתם משנים או מוסיפים פרטים, לחצו בתחתית העמוד על כפתור "שמירה".

האם אפשר לשנות את שם החנות?

אפשר לשנות את שם החנות שלכם בכל עת ע"י כניסה לתפריט "החנות שלי" >> הגדרות חנות >> מיתוג ותיאור >> שם החנות.

האם אפשר להחליף חשבון פייפאל ולשנות את אמצעי התשלום?

אפשר להחליף חשבון פייפאל ולשנות את אמצעי התשלום באמצעות כניסה לתפריט "החנות שלי" >> הגדרות חנות >> אמצעי תשלום.

האם אפשר לסגור את החנות לתקופה מסוימת באמצע המנוי? ואם כן - לכמה זמן, ואיך עושים זאת?

ניתן להקפיא את המינוי לתקופה של עד 3 חודשים במקרה הצורך. על מנת להקפיא את החנות הקליקו על "החנות שלי" >> הגדרות חנות >> הוצאת החנות לחופשה. במהלך תקופת ההקפאה חנותכם לא תהיה זמינה במרקט לקבלת הזמנות. לפרטים נוספים בואו לכאן.

מה עושים אם שוכחים סיסמא?

במידה ששכחתם את הסיסמא שלכם למרקט היכנסו לכאן ובקשו שחזור סיסמא. הסיסמא החדשה תשלח למייל שלכם אוטומטית.

איך מחליפים סיסמא?

באפשרותכם להחליף את סיסמתכם בכל עת באמצעות כניסה אל תפריט "החנות שלי" >> החשבון שלי >> בחר סיסמא חדשה.

איך מעדכנים את המייל שאליו מגיעות כל ההודעות?

על מנת לעדכן את המייל שלכם עליכם להכנס אל תפריט "החנות שלי" >> הגדרות חנות >> כרטיס ביקור >> אימייל. לפרטים נוספים בואו לכאן.

מה הן מחלקות, ואיך יוצרים מחלקות בחנות?

מחלקות הן קטגוריות שאתם יוצרים בחנות שלכם על מנת לעזור לקונים להתמצא בין המוצרים בחנות. למשל: אם אתם מוכרים תכשיטים, אנו ממליצים ליצור מחלקות של: צמידים, שרשרות, טבעות, עגילים ועוד. המחלקות יופיע בצד ימין בעמוד החנות ויסייעו לקונים למצוא את מבוקשם בקלות. יצירת מחלקות מתבצעת בעמוד "הוסף מוצר חדש" >> "מחלקה בחנות - הוסף מחלקה חדשה". כמו כן, הקפידו לשייך כל מוצר שאתם מעלים למחלקה הרלוונטית לו בשדה "מחלקה בחנות". לפרטים נוספים בואו לכאן.

איך ניתן למחוק מחלקה / לשנות שם של מחלקה?

בעמוד הוספת מוצר או עריכת מוצר >> "מחלקה בחנות", לחצו על תפריט "בחר מחלקה" ותראו את כל המחלקות שעדכנתם בחנותכם. בצמוד לכל מחלקה תמצאו אייקונים למחיקה ולעריכה של שם המחלקה. בעת מחיקת מחלקה כל המוצרים שנכללו בה יעברו אוטומטית לדף הראשי בחנות. לפרטים נוספים בואו לכאן.

אנו ממליצים להוסיף לכל מוצר 10 תגיות, כאשר כל תגית תהווה ביטוי של 2-3 מילים שמתארות את המוצר שלכם בצורה הטובה ביותר 

העלאת מוצרים לחנות וקידומם

איך מעלים מוצרים לחנות?

לאחר שסיימתם את שלב מילוי הגדרות החנות, הגיע הזמן למלא את החנות במוצרים. כדי להתחיל לעשות זאת לחצו על תפריט "החנות שלי" >>"הוסף מוצר חדש". מלאו את הטופס בפרטים הרלוונטיים למוצר ובסיום לחצו על כפתור "שמירה ותצוגה מקדימה", ואז על כפתור "פרסם". אם יש לכם בחנות מוצרים עם מאפיינים דומים, תוכלו לשכפל את המוצר על ידי לחיצה על החץ שבצמוד למוצר שאתם רוצים לשכפל ובתפריט בחרו ב"שכפל". שימו לב - שכפול מוצר לא ייחשב כמוצר חדש ולכן לא יקבל הקפצה ראשונה חינם.
כדי לשנות את הפרטים הנחוצים במוצר המשוכפל, גשו שוב לעמוד "החנות שלי" ולחצו על החץ הקטן במוצר שברצונכם לשנות. בתפריט בחרו ב"ערוך", ובטופס עריכת מוצר שיפתח שנו את השדות הרלוונטים ולבסוף לחצו על "שמירה ותצוגה מקדימה".

איך מעלים מוצרים לחנות מבלי שגולשים יראו אותם?

יש אפשרות להעלות מוצרים לחנות מבלי שיראו אותם. לאחר שאתם ממלאים את הטופס - הוספת מוצר חדש, לחצו על שמירה ותצוגה מקדימה בסוף העמוד ואז על "שמור כטיוטא" בעמוד תצוגה מקדימה. מוצרים בסטטוס זה ישארו שמורים בחנות אך יהיו חשופים רק לכם, עד שתחליטו להפוך אותם לפעילים.

מאיזה שלב גולשים רואים את המוצרים שלי?

גולשים יכולים לראות את המוצרים שהעליתם לחנות מרגע שלחצתם על "פרסם", או "הפוך פעיל", במידה והמוצר היה שמור כטיוטא.

מאיזה שלב גולשים יכולים להתחיל לקנות את המוצרים שבחנות?

גולשים יכולים להתחיל לרכוש את המוצרים שבחנות מרגע שהם פורסמו ובתנאי שהזנתם אמצעי תשלום בהגדרות החנות. במידה והמוצר פורסם, אך אין אמצעי תשלום בחנות – גולשים יהיו חשופים אליו, אך לא יוכלו לקנות אותו, אלא ליצור קשר עם המוכר בלבד.

איך מקדמים את המוצרים שבחנות?

באפשרותכם לקדם את המוצרים שבחנות פעמיים ביום ללא תשלום. הקפידו לבצע זאת! על מנת לקדם היכנסו אל תפריט "החנות שלי" ולחצו על החץ שבצמוד למוצר שאתם מעוניינים לקדם. בתפריט שיפתח בחרו ב "קדם את המוצר". כתוצאה מכך המוצר יקודם בעמוד הבית של מרמלדה מרקט תחת "מוצרים חדשים", בעמודי התגיות ששייכתם למוצר ובראש עמודי הקטגוריה והתת קטגוריה שאליהם המוצר שויך. לפרטים נוספים בואו לכאן.

האם יש לי אפשרויות נוספות לקידום המוצרים שלי?

כן, אנו מציעים שירות נוסף לקידום המוצרים שלך: תוכנית הקפצת מוצרים אוטומטית, של 7 או 12 הקפצות אוטומטיות ביום. הפעלת השירות מקנה לך מספר קידומים גדול יותר בכל יום, וקידומים שמתבצעים אוטומטית, מבלי להכנס לאתר. לקריאה נוספת

האם ההקפצות בתוכנית ההקפצות הן אוטומטיות בלבד, או שיש לי אופציה להקפיץ את המוצרים גם בעצמי?

תוכניות ההקפצות המוצעות לכם הן אוטומטיות בלבד ותקפות עבור המוצרים הפעילים הראשונים שמופיעים בחנות שלכם. לכל תוכנית הקפצות שתרכשו מתווספות עוד 2 הקפצות ידניות לשימושכם החופשי, כך שתוכלו להקפיץ איזה מוצרים שתרצו מחנותכם, בזמנכם. כמו כן, לא נקפיץ אוטומטית מוצרים שהוקפצו על ידכם.

כיצד אני יודע שהתוכנית עובדת והמוצרים שלי מוקפצים?

מרגע שהצטרפתם לתוכנית, המוצרים שלכם יוקפצו אוטומטית 7 או 12 פעמים ביום (בהתאם לתוכנית). תוכלו לצפות בביצועי ההקפצות ב"החנות שלי" >> קידום החנות >> לשונית "הקפצת מוצרים אוטומטית". הפרטים יופיעו למטה.

איפה המוצרים שמוקפצים במסגרת התוכנית קופצים?

המוצרים שיקודמו במסגרת התוכנית יוקפצו בראש עמוד הקטגוריה והתת קטגוריה שאליהם הם שוייכו, ב"מוצרים חדשים" ובעמודי התגיות.

האם ניתן לבטל את התוכנית שרכשתי?

ניתן לבטל את החבילה שרכשתם בכל עת על ידי כניסה לתפריט "החנות שלי" >> קידום החנות >> לשונית "הקפצת מוצרים אוטומטית">> לחיצה על הכפתור האדום "הפסק תכנית". ביטול החבילה נכנס לתוקף החל מהיום שלאחר הביטול.

כיצד ומתי אחוייב על תוכנית ההקפצות שרכשתי?

ב-5 לכל חודש יישלח אליכם מייל פירוט החיובים בגין העמלות החודשיות שלכם ותוכנית בנק ההקפצות שרכשתם בחודש הקודם. אנו מאפשרים לכם לבדוק את החיוב במשך שבוע נוסף מיום קבלת המייל, לאחריו נגבה את התשלום בפועל בין התאריכים 14-18 של אותו החודש.

האם ניתן לשדרג או לשנמך תוכנית הקפצות?

כן, באפשרותכם לשדרג את תוכנית 7 ההקפצות האוטומטיות ל-12הקפצות אוטומטיות יומיות, ולהפך. שדרוג חבילה ייכנס לתוקפו מאותו הרגע, ושנמוך, ביום שלמחרת.

אילו שמות כדאי לתת למוצרים שבחנות?

כדאי לתת למוצרים שלכם שם פונקציונלי ומדויק שמתאר את המוצר בצורה ברורה, ובו עד 50 תווים. המטרה היא שהמוצר שלכם יעלה בתוצאות חיפוש של אנשים שונים שמחפשים את אותו מוצר אבל מגדירים אותו בצורה שונה. אנו ממליצים להימנע ממק"טים ומספרים קטלוגיים בשמות המוצרים. לפרטים נוספים בואו לכאן.

מה זה תגיות והאם חשוב לתת תגיות לכל מוצר?

תגיות הן מילות המפתח המתארות את המוצר והן עוזרות לקונים למצוא את המוצרים שלכם בתוצאות החיפוש בגוגל ובמרקט. חשוב למלא 10 תגיות עבור כל מוצר על מנת שהמוצרים שלכם יופיעו בתוצאות החיפוש ולמקסם את התוצאות. לפרטים נוספים בואו לכאן.

איך אני יודע מהן 10 התגיות הכי טובות למוצרים שלי?

אנו ממליצים להוסיף לכל מוצר 10 תגיות, כאשר כל תגית תהווה ביטוי של 2-3 מילים שמתארות את המוצר שלכם בצורה הטובה ביותר. נסו לחשוב כיצד הקונים היו מתארים את המוצר לו היו נכנסים לחנות הפיזית שלכם, והתחילו לתייג: ראשית יש לתייג מהו המוצר (ביחיד וברבים), למי המוצר מיועד, לאיזה קטגוריה ותת-קטגוריה הוא שייך, לאיזה שימוש נועד, תיאור המוצר, ממה הוא עשוי, האם עשוי עבודת יד, למי מתאים, האם מתאים כמתנה ועוד. חשוב לקחת בחשבון גם את צבע המוצר בתגיות, אבל אל תבחרו בתגית המתארת צבע בלבד, כפי שאף אחד לא היה מחפש את המילה לבן, אלא: שמלה לבנה לילדה. לפרטים נוספים בואו לכאן.

איך קובעים מה יהיו דמי המשלוח למוצרים בחנות?

דמי המשלוח תלויים בתעריפים של דואר ישראל, או בחברת המשלוחים איתה תבחרו לעבוד. ברוב החברות העוסקות בתחום, עלות המשלוח נקבעת עפ"י נפח ומשקל המוצר. כמו כן, ברוב המקרים עלות המשלוח של שני פריטים ומעלה תשתלם לכם יותר. את כל האפשרויות והמחירים יש לברר מול דואר ישראל או חברת המשלוחים שבחרתם. לאחר שאספתם את כל המידע תוכלו לעדכן עבור כל מוצר את מחיר המשלוח המדויק עבורו בשדה "דמי משלוח בארץ", כשהוא נשלח לבד, או בשדה "עם מוצר נוסף" כשהוא נשלח עם מוצר נוסף שנרכש בחנותכם. במידה והחלטתם לגלם את מחיר המשלוח במחיר המוצר, עליכם לעדכן את מחיר המוצר בהתאם ולהקליד 0 בשדה "דמי משלוח בארץ" (ואת השדה "עם מוצר נוסף" להשאיר ריק). אנחנו ממליצים על אפשרות זו, שמקלה על הסלר וקורצת יותר ללקוח.

האם המלאי של המוצרים מתעדכן אוטומטית?

מלאי המוצרים שהזנתם לכל מוצר בעת העלאתו לחנות מתעדכן אוטומטית עם כל קניה. כך שאם למשל הזנתם מלאי של 5 יחידות למוצר מסוים, לאחר רכישה המלאי יתעדכן באופן אוטומטי ל-4. כמו כן, כאשר מלאי המוצרים נגמר, תקבלו התראה למייל על כך.

כמה מוצרים מותר לפרסם בחנות?

מותר להעלות לחנות מוצרים ללא הגבלה.

כמה תמונות ניתן להעלות לכל מוצר?

לכל מוצר תוכלו להעלות 5 תמונות שונות. אנו ממליצים שתמונה אחת תהיה פקשוט (המוצר על רקע לבן), תמונה נוספת של המוצר על בובה/דוגמנית, או "בסביבה הטבעית שלו", עוד 2 תמונות נוספות של המוצר מזוויות שונות ועוד תמונה של המוצר ארוז כפי שהוא נשלח ללקוח. לפרטים נוספים בואו לכאן.

מה צריך להיות הגודל של התמונות?

רוחב התמונות של המוצרים שאתם מעלים צריך להיות לא פחות מ-600 פיקסלים על מנת שהתמונות יוצגו באיכות גבוהה. תמונות קטנות יותר עשויות להיחתך בצורה לא אופטימלית. לפרטים נוספים בואו לכאן.

איך ליצור היפרלינק (היפר-קישור) מתוך דפי מוצרים למוצרים או מחלקות אחרות בחנות שלי?

היכנסו לפוסט שנכתב בדיוק בעניין זה. ממש כאן.

מה המשמעות של השדה "מחיר אחרי הנחה" בעמוד העלאת/עריכת מוצר ?

ניתן לעשות שימוש בשדה "מחיר לאחר הנחה" במידה ותרצו להציע הנחה על מוצר מסוים. כלומר, אם המוצר נמכר כעת במחיר זול יותר ממחירו המקורי. בשדה המחיר תזין את מחירו המקורי ובשדה "מחיר אחרי הנחה", את המחיר בהנחה. בהתאם, בדף המוצר יופיע קו על המחיר הישן, ולידו מחירו הנוכחי.

הפעלת שירות ההקפצות מקנה לך מספר קידומים גדול יותר בכל יום, וקידומים שמתבצעים אוטומטית, מבלי להכנס לאתר

עריכת מוצרים

איך מעדכנים מחירים/שינויים במוצרים שבחנות?

על מנת לשנות פרטים במוצרים שפרסמתם עליכם להכנס אל תפריט "החנות שלי". בעמוד זה תמצאו את כל המוצרים שהעליתם לחנות עם חץ בצמוד לכל מוצר. לחיצה על חץ זה תפתח תפריט נוסף של פעולות שם עליכם לבחור ב"ערוך".

איך אפשר לשנות את הסדר של המוצרים בחנות שלי?

על מנת לשנות את הסדר של המוצרים בחנות היכנסו אל "החנות שלי" ובסרגל הפעולות שמעל שורת המוצרים הראשונה בחרו ב"סנן לפי - הכל". תצוגה זו תפרוש את כל המוצרים שבחנות אותם תוכלו להזיז ממקום למקום ע"י גרירתם באמצעות העכבר. לצפייה בסרטון הדרכה - לחצו כאן

כיצד אפשר למחוק מוצר מהחנות?

קיימות שתי אפשרויות למחיקת מוצרים שכבר לא מוצעים למכירה:

1. להפוך את המוצר ללא פעיל - במקרה כזה כל הפרטים על המוצר ישמרו אבל הוא לא יהיה חשוף לקונים בחנות. על מנת להפוך מוצר לסטטוס "לא פעיל" היכנסו אל "החנות שלי" >> לחצו על החץ ליד המוצר שאתם מעוניינים להפוך ללא פעיל, ובחרו בתפריט ל-"הפוך ללא פעיל".

2. למחוק את המוצר - במקרה כזה המוצר על כל פרטיו ימחק מן החנות ולא ניתן יהיה לשחזרו. כדי למחוק מוצר היכנסו אל "החנות שלי" >> לחצו על החץ ליד המוצר שאתם מעוניינים למחוק ובחר בתפריט ב"מחק".

תגובות למאמר:
marmelada