עידן פארן
טלפון:  הצג טלפון
טלפון:  0543108381
  0542282017

כתובת: התחייה 19
תל אביב

החנות של עידן פארן

"פארני ארט - מדע הרוח" הוא הפרויקט של האומן הפלסטי עידן פארן.
פארן (31), יוצר את האומנות הזו מ-2013, ומכר את יצירותיו בארץ ובעולם במאות אלפי שקלים. .. קרא עוד >

"פארני ארט - מדע הרוח" הוא הפרויקט של האומן הפלסטי עידן פארן.
פארן (31), יוצר את האומנות הזו מ-2013, ומכר את יצירותיו בארץ ובעולם במאות אלפי שקלים.

מעבר לייחודיות הויזולאית של היצירות, לפארן עיקר העניין הוא המודעות שמאחורי תהליך ההכנה.

"אני מכין את האומנות הזאת ממש בטקס. מאז שהתחלתי זה ככה- אני לובש לבן, מתרגל מדיטציות שונות, ויוצר עם כוונה לאורך כל התהליך - שהיצירות האלו יעשו טוב על הלב למי שלובש אותם.

בתקופה שהתחלתי ליצור נחשפתי לעולם הטקסים של הרפואות האמאזוניות השונות, וחוויתי בעצמי את הכוח שיש לטקסיות. מ-2007 אני מתרגל מדיטציה ותרגולי תת מודע, וחוויתי באופן רציף את ההשפעה החיובית של התרגולים האלו. בפעמים הראשונות שחוויתי התגשמות כתוצאה מתרגול של מודעות, זה היה ממש כמו קסם - מתרגלים הבעה של כוונה לאורך זמן רציף, והיא מגיעה!

מאז אני בצורה ישירה ועקיפה חוקר את "מדע הרוח" הזה- איך מודעות ותשומת לב משפיעה עלינו, על הגוף שלנו, ועל המציאות סביבנו. מצאתי דימיון בין המסורות העתיקות של הקבלה, שאמניזם, יוגה, ומדע חדש. בעצם זה מאוד הגיוני, שכולנו מדברים על אותו העקרון בשפה אחרת.

הפילוסופיה שלי על קצה המזלג- יש אנרגיה. כל הקיום זה אנרגיה שרוטטת בתדרים שונים. החושים שלנו מתרגמים תדרים - של אור, צליל, טעם וריח שזה תדרים כימיים, ומגע וטמפרטורה שזה תדרים קינטיים.
לכל תדר יש רמות דחיסות שונות. הדחיסות הזאת מבדילה בין חומר לרוח - בין נראה ובלתי נראה, או מוחשי ולא מוחשי לחושינו. החושים שלנו לא קולטים הרבה תדרים, כמו קרני אינפרה אדום ואולטרה סגול, את כל סוגי הקרינה, ועוד הרבה. את הרוב אנחנו לא קולטים או שהמוח שלנו מסנן כדי שנוכל להתרכז. אם היינו חווים את כל התדרים השונים שקיימים במרחב שלנו, סביר להניח שלא היינו מסוגלים לתפקד מרוב אינפורמציה.

ולמה זה מתקשר לאומנות? כי גם לנו יש אנרגיה, היא בעצם איך שאנחנו מרגישים. אנחנו קורנים את התדר של האנרגיה שלנו, והתדר הזה משפיע על הסביבה שלנו. אז אני מתרגל בטקסיות בזמן היצירה כדי לשנות את התדר שלי לחיוב הכי חיובי שיש, וליצור באנרגיה הזו את האומנות שלי. ואני יוצר עם הכוונה- שהיצירה תספוג ותעביר הלאה את האנרגיה הזו.
העניין הוא ששינוי התדר קורה דרך שינוי של תשומת הלב. ככה שבין אם היצירה ממש משדרת אנרגיה ובין אם לא, זה לא עיקר העניין בשבילי! עיקר העניין הוא שאם אני נוגע בתשומת הלב של האדם שלובש את האומנות שלי, והוא יודע שאני יוצר בכוונה חיובית כזו, זה ישפיע על המודעות שלו ועליו לחיוב. בוודאות.
אין לי מכשיר מדידה לאנרגיה הזו, ואני לא יוצא בהצהרות, אין למה. אני רק יכול לחלוק את החוויה האישית שלי ושל עוד מאות אנשים שלובשים את האומנות שלי ומרגישים ממנה משהו חיובי. ומי יודע, אולי עוד ימציאו את המצלמה שיכולה לקלוט את האנרגיה הזו.

ובנוגע לאומנות כתואר: לא למדתי אומנות. זה משהו שהתחלתי עצמאית, ושהגיע מהעולם המדיטטיבי. בגלל זה קשה לי להגדיר את עצמי כ'אומן פלסטי' בפני אנשים שלמדו אומנות כתואר כלשהו. אני אומן פלסטי בקטע הטכני - כי אני יוצר אומנות פלסטית. ואני מביא סיפור מאחורי היצירה, ומנסה דרך האומנות להשפיע לטובה על העולם. בקטע הזה אני לגמרי גאה לקרוא לעצמי אומן"
קרא פחות


גיפטקארד חנות זו מכבדת גיפטקארד מרמלדה
marmelada