בשיתוף:
החנות החברתית לוגו
המפעל להכשרת ילדי ישראל
טלפון:  הצג טלפון
טלפון:  03-6225296
  03-6225294

כתובת: הכפר הירוק
רמת השרון

שעות פתיחה:
08:00-15:00

החנות של המפעל להכשרת ילדי ישראל

החנות החברתית סטריפ
בחנות נמכרים פנקסי קניות, מדבקות לקירות, תיקי נשיאה חד פעמיים ועוד מוצרים אשר כל הכנסותיהם הולכות ישירות לטובת הילדים, למימון פעילויות העשרה, טיפולים ועוד. הפרי.. קרא עוד >

החנות החברתית סטריפ
בחנות נמכרים פנקסי קניות, מדבקות לקירות, תיקי נשיאה חד פעמיים ועוד מוצרים אשר כל הכנסותיהם הולכות ישירות לטובת הילדים, למימון פעילויות העשרה, טיפולים ועוד. הפריטים המוצעים למכירה מיועדים בעיקר כשי לעובדים, לגני ילדים ולרוכשים בכמויות (עבור אירועים: שי בימי הולדת, חתונות, ועוד)

המפעל נוסד בשנת 1943 ע”י כלת פרס ישראל הגב` רחה פריאר ז”ל במטרה לחנך ולשקם ילדים בסיכון בגילאים 4-17 המגיעים מסביבות מקפחות ביותר ולאחר שהופנו ע”י רשויות הרווחה למסגרת השמה חוץ ביתית. נכון להיום המפעל להכשרת ילדי ישראל מהווה בית חם ומסגרת חינוכית משקמת ומקדמת ליותר מ- 950 ילדים בסיכון וחסרי בית, בעלי פוטנציאל שכלי תקין. הארגון מונה 9 כפרי ילדים, 6 מעונות משפחתיים ושלוש מועדוניות יום . הילדים המתחנכים במסגרותינו הגיעו ממשפחות הסובלות מתפקוד הורי לקוי, או כאלו המתמודדות עם משברים שונים. ילדים הזקוקים לתמיכה כדי להגיע הכי רחוק שאפשר על אף ולמרות שנסיבות חייהם הובילו אותם אלינו ייחודו של המפעל הוא בתפיסה החינוכית- שיקומית שלו. המפעל אינו מוסד, פנימייה או משפחה מאמצת אלא מסגרת חינוכית מקדמת המשלבת במבנה המיוחד שלה, את הטוב שבחיי משפחה עם שירותים מרכזיים נלווים. כפרי הילדים בנוים על מודל התא המשפחתי אשר מורכב מ-12 ילדים וילדות בגילאים שונים הגרים יחד עם זוג נשוי וילדיהם. הזוג הנשוי המשמש כ”הורי בית” לילדינו הוא חלק מהצוות הקבוע של כפר הילדים. כל קבוצת משפחה (“משפחתון”) חיה במבנה נפרד. מספר יחידות משפחתיות כאלה, שכל אחת מהן מאכלסת שטחי מגורים עצמאיים משלה, אך חולקים אתר גדול יותר , מהווים את כפר הילדים של המפעל. הילדים החיים בכפרי הילדים לומדים בבתי ספר רגילים של הקהילה ונהנים ממגוון רחב של שיעורי עזר ופעילויות העשרה רבות בשעות אחר הצהריים. אם זה נשמע כמו בית – זהו אכן בית לילדים אשר אילולא כן היו אובדים לחברה ולעצמם. המודל החינוכי משפחתי של הארגון הוכיח את עצמו ואומץ על ידי רוב המוסדות החינוכיים הפנימיתים בישראל.
קרא פחות

marmelada